Naturalne oleje do osób i włosów

Poradnik

Naturalne oleje do osoby i włosów. Naturalna pielęgnacja niezmiennie zarabia na pozycje. Coraz częściej rezygnujemy ze starych przyzwyczajeń i stosujemy po produkty dobrych producentów z zagranicy czy młodych naszych spółek, które za własny cel obrały edukowanie w istoty naturalnej pielęgnacji.

Naturalne oleje do osoby i włosów

Wśród mało prawdopodobnych kosmetycznych trendów odnalazłyśmy się… oleje. Istnieją toż produkty, które na maska czy włosy stosuje coraz wyższe grono osób – plus więc nie tylko osób! Jeszcze kilka-kilkanaście lat bieżącemu potrafiło istnieć wówczas dużo kontrowersyjne podejście, ale aktualnie coraz więcej kobiet daje szansę olejom. Wbrew pozorom, nie dostarczają one przetłuszczania się włosów czy kłopotów z trądzikiem na osoby – wręcz przeciwnie! Wystarczy odpowiednio dobrać olej do swoich spraw, by skutecznie wspomóc pielęgnację włosów i z okresem pozbyć się urodowych problemów.

Olejowanie włosów dla początkujących

Stosowanie oleju na włosy, czyli tzw. olejowanie to całkowicie hit ubiegłych lat.

Dla wielu kobiet stawało się wręcz kluczowym etapem pielęgnacji, a obrazy na ciekawe zagościły w ich łazienkach. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów możemy zmienić ich pozycję, wygładzić i nawilżyć włosy oraz uodpornić je na uszkodzenia. Obrazy na włosy sprawdzą się nawet u postaci z przetłuszczającą się skórą głowy – w takich przypadkach można rozpocząć z ich użytkowania na jedne końcówki.

Najważniejszą kwestią przy wybieraniu oleju do włosów jest ich porowatość. W dowolnym uproszczeniu chce więc z tego, czy nasze włosy są swoje i delikatne (niskoporowate), posiadają na prostej powierzchni wyraźne nierówności (wysokoporowate) czy pewno są czymś pomiędzy (średnioporowate). Dla “niskoporów” sprawdzą się olej kokosowy, rycynowy czy masło shea. Włosy średnioporowate docenią olej ze lekkich migdałów, z orzechów włoskich czy klasyczną oliwę z oliwek. Z zmianie u włosów wysokoporowatych warto wypróbować olej z orzechów laskowych, pestek winogron czy olej konopny.

Oleje naturalne do włosów- oraz do pielęgnacji twarzy

Tak, naturalne oleje sprawdzą się też do zwracania na osobę. Dobrze dopasowany olej pomoże nawilżyć skórę, ujędrnić ją, i nawet wesprzeć w działaniu trądziku. A jaki olej do osoby wybrać? Wszystko chce od rodzaju cery. Skóra stara i stara doceni oleje o gęstej konsystencji, jakie będą bronić się na skórze i dogłębnie ją odżywią – np. olej z kiełków pszenicy czy olej kokosowy. Cera znana i dodawana powinna skorzystać na stosowaniu oleju ze lekkich migdałów czy arganowego – są to obrazy, które znakomicie się wchłaniają i nawilżą cerę bez pozostawiania wyczuwalnej warstwy. Z zmianie dla skóry ciężkiej i z trądzikiem polecamy olej z czarnuszki czy jojoba – te obrazy błyskawicznie zasychają, ale wciąż przekażą skórze swoje dobroczynne właściwości.

zobacz również Naturalne oleje do twarzy i włosów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments