Testy na Covit Bieruń

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na moc czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal dużo ludzi uważa inaczej. W przeciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi dzisiaj się rozprawimy.

Testy na Covit Świętochłowice

 

Gorączka – uwagi i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy również dużych potrafią być inne.

Do najpopularniejszych zalicza się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy a każde odstępstwo z tej wartości można zaliczyć jako gorączkę? Otóż nie. Dla każdego człowieka temperatura ciała jest inna. Jedni tak się czują, gdy podpuszcza ona do 37 st. Celsjusza, i pozostali, skoro nie przekracza 36 st. Celsjusza. Stanowi to po prostu inna potrzeba organizmu. Kiedy więc mówimy o gorączce? Przede wszystkim musimy temperaturę zmierzyć, używając do ostatniego, na dowód produktów Microlife (termometry). Wysokiej klasie termometr nie będzie przekazywałeś zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Świętochłowice

Gorączka występuje to to, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu wynosi co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w odbycie jest doskonalsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na problem gorączki. My i postaramy skoncentrować się na ostatnich głównie spotykanych:

Pierwszym mitem jest zdanie, że wszystka gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe tworzenie na system. Tak naprawdę podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii i wspomaga reakcję ustroju na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może skutkować uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza zapewne stanowić przyczyną zgonu.
Tu powstaje nowy mit, mówiący o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w punkcie, kiedy sprawia ona dyskomfort lub jak temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Świętochłowice
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez powodu na to, jak doskonała była temperatura początkowa. Stanowi zatem pewnie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w kształcie obniżyć temperaturę o sam bądź dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Świętochłowice

Nieleczona gorączka będzie wzrastała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i doprowadzi pacjenta do zgonu. No zatem nie jest prawda, nasz mózg ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w terminie choroby nie pozwala on przekroczyć własnemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w skalach 39,4-40 st. Celsjusza. Stanowi zatem ciepłota ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno jeść się posiłków. Stanowi zatem zły mit. Owszem, człowiek, jaki korzysta podwyższoną temperaturę, często nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są przydatne w rozgrywce z chorobą. Organizm potrzebuje więcej kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments